Yasasin Filistin....

Aşağa gitmek

Yasasin Filistin....

Mesaj  Su Bir Paz Ocak 04, 2009 7:59 pmAllahu Teala´nin azabi ve gazabi Yahudilerin üzerine olsun insaallah insaallah insaallah !!! Aminnnnnn...........
avatar
Su
Admin

Mesaj Sayısı : 149
Kayıt tarihi : 17/10/08

Kullanıcı profilini gör http://hazret-forum.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Gazze'de Son Gelişmeler

Mesaj  Su Bir Paz Ocak 04, 2009 8:21 pm

Gazze'de Son Gelişmeler

--> İşgal devletinin bütün zorlamalarına rağmen Filistinli direnişçiler bugün Siyonistlerin hedeflerine en az elli roket fırlattı.

--> Gazze'den tıbbi kaynakların verdiği haberlere göre kara saldırısının başlamasından bu yana en az otuz kişi şehit edildi. Şehitlerin büyük çoğunluğunu kadınlar ve çocuklar oluşturuyor.

--> İşgal güçleri Hivara geçit kapısında üzerinde patlayıcılar bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir genç kızı tutukladı. Ancak işgal güçlerinin Filistin direnişi hakkında bilgi edinmek için insanlara şiddet uygulamak amacıyla bu tür tutuklamalar yaptığı tahmin ediliyor.

--> Kassam mücahitleri ilk kez Tseylim askeri üssüne roket fırlattı.
İşgal devleti on binlerce yedek askerini daha göreve çağırdı.

--> Aksa Şehitleri Tugayları attıkları roketlerin Gazze semalarında İsrail helikopterlerine isabet ettiğini duyurdu.
İki işgalci askerin Kassam mücahitleri tarafından esir alındığı farklı kaynaklar tarafından doğrulandı. İşgal devleti kesin bir şekilde yalanlamaktan çekiniyor. Sadece böyle bir şeyden haberlerinin olmadığı iddiasıyla geçiştiriyor. Fakat bu arada bazı askerleriyle irtibatın kesildiğini itiraf ediyor.

--> Kassam mücahitleri Gazze'nin Tuffah mahallesinin doğusunda işgalcilerin askeri araçlarına karşı iki mayın patlattığını haber verdi.

--> İşgal devleti saldırıyı her yönden sürdürüyor. Gazze'nin her tarafından elektrikler kesildi. Enerji İdaresi tehlikeli bir durum olduğu hususunda uyardı.

--> Sderot Yahudi yerleşim merkezinin roketlerle vurulması sonucu birçok işgalcinin yaralandığı doğrulandı.

--> İslâmî Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri bir mayın yoluyla işgal güçlerinin bir tanklarını tahrip etti.

--> Hamas'ın askerî kanadı durumundaki Kassam Tugayları'nın karadan attıkları füzelerin işgalcilerin bir helikopterlerine isabet ettiği bildirildi.

--> Direnişçilerin Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya mülteci kampının doğusunda yer alan Cebelu'l-Kâşif'te iki işgalci askeri pusuya düşürdüğü bildirildi.

--> İşgalcilerin askeri kaynakları, bir işgalci askerin Gazze şehrinin doğusunda meydana gelen çatışmalarda öldürüldüğünü itiraf etti.

--> Kassam Tugayları B 29 tipi bir roketle bir işgalci tankını tahrip etti. Kassam Tugayları'nın açıklamasında işgalcilerin ilerlemeleri durumunda daha çok tanklarının tahrip edileceği vurgulandı.

--> Mücahitler Gazze'nin güneyinde yer alan Han Yunus'un doğusundaki el-Aynu's-Salis'te işgal güçlerine üç adet ağır tip havan topu mermisi attı.

--> Direnişçilerin attığı bir roket Sderot'ta bir binaya isabet etti. Birçok yaralı olduğu haber verildi.
İşgalcilerin gerçekleştirdiği hava saldırısında Han Yunus'un Emel mahallesinde Muhammed el-Hiyele isimli bir Kassam mücahidi şehit olurken bir mücahit de yaralandı.

--> İşgal devleti medya kaynakları karadan saldırıya geçen işgal güçlerinin çok güçlü bir direnişle karşı karşıya geldiğini itiraf etti.

--> Mücahitlerin işgal güçlerinin telsiz düzenlerini tahrip etmesi üzerine işgal yönetimi askerlerinin tüm cep telefonlarını topladı.

--> İşgal güçleri Golani alayının komutanlarından bir subaylarının Kassam mücahitlerinin döşediği bir mayınla yaralandığını itiraf etti.

--> Mücahitler şiddetli tahribata yol açan bir mayının patlaması sonucu işgalcilerin beş askerlerinin öldüğünü çok sayıda askerlerinin de yaralandığını açıkladı.

--> Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde bugün, Gazze'ye yönelik saldırıyı protesto amacıyla düzenlenen gösteriye en az 150 bin kişi katıldı. 1948'de işgal edilmiş bölgedeki Filistinliler ilk kez bu kadar büyük bir kalabalığın katıldığı bir gösteri düzenliyor. Gösteri 1948'de işgal edilmiş bölgenin kuzeyinde yer alan Sahnin şehrinde düzenlendi, ancak farklı şehirlerden katılanlar oldu.
avatar
Su
Admin

Mesaj Sayısı : 149
Kayıt tarihi : 17/10/08

Kullanıcı profilini gör http://hazret-forum.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz