Hazret Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEN BENİM EN GÜZEL DUAMSIN....S.A.V..

SEN BENİM EN GÜZEL DUAMSIN....S.A.V.. Empty SEN BENİM EN GÜZEL DUAMSIN....S.A.V..

Mesaj  kabe_yolu Cuma Nis. 03, 2009 2:32 pm

SEN BENİM EN GÜZEL DUAMSIN....S.A.V.. sevinirdi; dua ederdi...üzülürdü dua.....sıkıntıda dua ederdi..rahatlıkta dua....açken dua ederdi..tokken dua...saglıkta hastalıkta,gece gündüz,savaşta barışta,uyurken uyanırken,otururken kalkarken,varlıkta yoklukta hep dua....... demişti ya sevgilisi zülcelal hazretleri:"De ki Rasülüm Duanız olmasa,Rabbim size ne diye deger versin?"furkan suresi 77bu hakikati çok iyi biliyordu. kalbin Rabbi ile konuşmasıdır dua...halini arz etme...tanıma tasdik etme yüce kudreti...acziyeti ifade etme.....eksik ve ihtiyaçlı olmanin belgesi....sınırlının sınırsızdan dilenmesi...sevgiyi ve aşki akitması sözcüklere...Yarabbi diyebilmenin hamdiniKulum diyenin sevinciyle kaynaştirma.....yakinlik sıcacik bir beraberlik dua...samimi içten ve tertemiz.... dua ederdi gül sultan..s.a.v....ellerini açar semaya....parmakları ile işaret yapmazdı.göklere bakarak dua edenlerederdi ki :"NİÇİN GÖKLERE BAKİYORSUNUZ? BAKMAYINIZ..!GÖKLERE BAKACAGANIZA KÖR OLASINIZ..!" sübhane Rabbiyel ala demeden el açmazdı dua için...yüzüne sürmeden ellerinihiçbir zaman indirmezdi... besmele çekiniz önce,daha sonra hamd ediniz Rabbinizedaha sonra selatü selam okuyunuz...ve duaya başlayınız buyururdu...salavatla bitirmeyi unutmayınız diyedaima uyarırdı.... dua edenin sesi biraz yüksek çıksa :"SAGIR VEYA UZAKTA BİRİNE Mİ SESLENİYORSUN"der musade etmezdi.... birisi ümitsiz dua etse :"KABUL OLDUGUNA İNANMALISIN"buyururdu.. sevmezdi şiir gibi dualari,kafiyeleri sözcükleri"İÇİNİZDEN GELDİGİ GİBİ,HER DURUMDA BAŞKA DUA EDİNİZ." derdi. ısrarı severdi.."AZ SEY İSTEMEYİN.RABBİMİZ BÜYÜKTÜR"derdi.. "Allah katında duadan daha kıymetli bir şey yoktur."buyururdu.güllerin efendisi sallellahü aleyhi vesellem dualarını üçer kere tekrar eder....gözyaslari ile süslerdi niyazlarini...Rabbi ile adeta karşısında gibi konusur...dili kalbine esir olurdu...... dinlerken arkadaşları kendisini..."KULLUGUN ÖZÜ DUADIR." derdi...bitirince mübarek sözlerini... ";Bana dua edin, duanıza icabet edeyim. Bana kulluk etmeğe tenezzül etmeyenler, aşağılık olarak cehenneme gireceklerdir."mümin suresi 60ilahi mesajını seslendirirdi.... ölüm döseginde dua....dogarken dua.....yagmurda karda dua....güneş ay tutulurken dua....seyahatte eve girerken dua...secdede rukuda dua.... dua bir sesleniş Kadir-i Mutlak'a her nefeste gaflet perdesini yırtıp,anmaktır sevdigini dua......anınca sah damarından daha yakın bulmaktır Sahibini dua.... ve dua ...huzurda kalma sarhoşlugu....hala kul oldugunun şuuru...kabul edilmenin gururu...dua YÜCE AHLAKIN RUHU........ EUZUBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİM...Bismillahirrahmanirrahim. Essalatü vesselamü aleyke ya Rasülellah.Essalatü vesselamü aleyke ya habibellahEssalatü vesselamü aleyke ya seyyideevveline velahirin velhamdülillahi Rabbil alemin. YARABBİ RUHUMUZDAN AŞKINI....KALBİMİZDEN RASÜLÜLLAH EFENDİMİZİN S.A.V.SEVGİSİNİ SONSUZA KADAR ALMA....VERDİGİN HİDAYETİ VE İMANI MUHAFAZAETME GÜCÜ VER BİZE....SEVDİKLERİNİ SEVMEYİ..SEVDİGİN KULLAR OLMAYİ BİZE NASİP ET...MÜSLÜMAN OLARAK YAŞAT VE ÖLDÜR.CENNETİNDE CEMALİNLE MÜŞERREF KIL.VE HABİBİNE BİZLERİ KOMŞU EYLE Elfatiha Meassalevat
kabe_yolu
kabe_yolu

- Similar topics